listopada 12, 2020

Akademia Kuraszków-weekend z dziećmi pod WrocławiemAkademia Kuraszków:
Miejsce niesamowite. Prowadzone z pasją do koni, wina i książek.
Warte odwiedzenia z dziećmi lub bez :)
My tradycyjnie wyruszyliśmy całą familią na podbój ...Kuraszkowa:)

Akademia Kuraszków znajduje się  pół godziny jazdy z Wrocławia. Jest do dyspozycji 17 pokoi dwuosobowych. W domu jest wszechobecne drewno, nietuzinkowe obrazy oraz strefa relaksu : łaźnia parowa, sauna fińska, tężnia solankowa i winiarnia.W domu znajduje się również restauracja, która serwuje pyszne dania, również dla dzieci- zgodnie z ideą Slow Food.
W budynku znajdziecie ponad 5 tysięcy książek. Cały dom wydaje się w zasadzie biblioteką . W każdym jego kącie możecie usiąść i czytać, czytać , czytać. Myślę, że każdy znajdzie dla siebie odpowiednią książkę. Od historycznych, po językowe. Od dziecięcych pozycji , po religijne . Raj dla miłośników czytania.

Przechodząc przez kolejne korytarze, dojdziecie do dużej sali zabaw.
Oczywiście pełnej książek.Dla tych najmłodszych jak Pucio czy Kicia Kocia, ale również dla starszaków książki przygodowe a nawet podręczniki szkolne. Jestem TOTALNIE oczarowana tym miejscem!!!
W salce jest mnóstwo zabawek: klocki lego, pluszaki, domek dla lalek, samochodzik do jeżdżenia, elementarze, pufy do odpoczynku i wielka przestrzeń. Popatrzcie sami.Ale wyjdźmy w końcu na zewnątrz.
Przed domem znajduje się:
-stajnia,
-wybieg dla koni,
-kryte boisko sportowe,
-piękny, duży ogród ze stawem
-w pobliżu są też kury oraz planuje otworzyć się papugarnia

Odwiedziliśmy akademię w dobie Covid, więc niestety nie mogliśmy pojeździć konno, ale samo głaskanie koników było dla dzieci nie lada atrakcją;)
W "normalnych" czasach jest możliwość jazdy dla dzieci , jak i dorosłych.
Boisko do kosza wyposażone jest również w pachołki, materace, drabinki, więc zrobienie dzieciom zajęć wf-u również okazało się zajęciem na dwie godziny:)
Oczywiście piłki też są do dyspozycji.

Bardzo polecam Akademię Kuraszków.
Link -----> KLIKNIJ TU

 Polecam,
Kukmama.

1 komentarz:

  1. 52 year old Accountant III Valery Norquay, hailing from Revelstoke enjoys watching movies like Private Parts and Woodworking. Took a trip to La Grand-Place and drives a Ferrari 340 Mexico Coupe. przejdz na moja strone

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 KukMama , Blogger