sierpnia 07, 2019

Moje TOP 5 kawiarni w Poznaniu


Uwielbiam każde z tych miejsc. Nie są to typowe miejsca kids friendly, o których zawsze piszę, ale mają świetne położenie. Wiem, jest mnóstwo fajnych kawiarni w Poznaniu, ale do poniższych najczęściej wracam i dlatego mam do nich sentyment:)

Sami zobaczcie:

Miejsce 5:
Święty, Kraszewskiego 12


Uwielbiamy tam wracać. Mają pyszne śniadania, bowle i kawę..:) Polecam również ich domowe pieczywo oraz słodkie wypieki.
Ale uwaga, warto rezerwować stolik!Mocne wbicie w weekend:)
Z udogodnień dla dzieci krzesełko i wjazd dla wózków.
Ale czy samymi przewijakami matka żyje?:)
No i najważniejsze- blisko starego zoo!

Miejsce 4:
Różove, Wodna 23Ciasto w centrum?Tylko różove!Nigdy się nie zawiodłam. Jest słodko,jest różowo i z mini kącikiem również. Kawy mają pyszne, ale te ciasta wymiatają. Nie do podrobienia. Wracam zawsze, namawiam znajomych i polecam!Więcej o nich kiedyś pisałam TUTAJ

Miejsce 3
Mówish Mash, ul. Zwierzyniecka 41


Dosyć nowy lokal na Jeżycach, wcześniej na Wildzie. Jedne z lepszych serników w Poznaniu.
Dla dzieci nic, ale wy będziecie w  siódmym niebie:)
To prawdziwi smakosze kaw. Na każdej deseczce pochodzenie danej kawy.
P.S Polecam sernik lemon curd <3
Również blisko starego Zoo!

Miejsce 2:
Petit Paris Sołacz, ul.Aleja Wielkopolska 42To miejsce znają pewnie wszyscy. Piękny lokal w Parku Wodziczki. (tak, przy placu zabaw:)
Ja tam wpadam często po chleb. Mają dobre kawy i pyszne ciasta. Jeśli lubicie raz na jakiś czas zjeść śniadanie na słodko to wpadajcie do Petita. Ugoszczą , napoją a i dla dzieci wszystko mają.
Więcej o nich TUTAJ

Miejsce 1:
Zoffee, ul.Wołyńska 6Kto śledzi mojego instagrama to widzi, że każde wyjście na spacer na Sołacz ( a jestem tam prawie codziennie:) zaczyna się kawą w Zoffee. Ten mały, kameralny lokal jest idealnie na mojej trasie i jestem przeszczęśliwa, że w końcu powstała tu tak miła knajpka.
Kawy serwują pyszne, od tradycyjnych po mało spotykane w Poznaniu ( Cafe bombón). Słyną z pesteis de nata- portugalskich babeczek , które najlepiej w Zoffee smakują ciepłe prosto z pieca!Spróbujecie tu również drożdzówek, bloku czy serników.
Lokal jest malutki, ale znajdziecie tam książki dla dzieci i wygodne pufy. Od niedawna piękny ogródek.

Bardzo polecam!
 


Polecam,
Kukmama.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger