sierpnia 10, 2018

SPOT- pyszna kuchnia przyjazna dzieciom


W Spocie, przy ul.Dolna Wilda 87 byłam wiele razy. Ale teraz poszłam pierwszy raz z Lilką i całkiem inaczej patrzyłam na tę restaurację:)
Miłym akcentem jest zwrócenie uwagi na dzieci w menu. Możemy znaleźć dwie pozycję, w tym jedna wege i bez glutenu.
Ja postanowiłam zamówić Lilce kotleciki drobiowe panierowane w panko, puree ziemniaczane i gotowaną marchewkę. Do każdego dania dziecięcego podawany jest sok jabłkowy.
Dla siebie natomiast zamówiłam domowe tagliatelle z pesto, pomidorkami koktajlowymi i ricottą.
Każde z tych dań jest godne polecenia. Makaron był pyszny- nie za suchy i z solidną porcją ricotty. Świetne połączenie smaków.Lilki danie też odbiega z poznańskich zwyczajów;) Delikatne mięsko w panko nabite na patykach było nie lada atrakcją. Dodatkowo miękka marchewka i nie za słone puree.Na deser postanowiłyśmy spróbować lodów pistacjowych i śmietankowych. Szczególnie polecam pistacje- obłędne:)

Spot charakteryzuje się nowoczesnym i eleganckim lokalem, ale nie miałam krępacji ,żeby przyjść z dzieckiem. Lokal jest nastawiony na maluchów. Świadczy o tym nie tylko menu, ale również łazienka z przewijakiem i mini zlewem oraz wielka piaskownica na zewnątrz.

 
Co do piaskownicy..tu mam pewne ale. Jest bardzo dużo miejsca, a niestety słabo zagospodarowane. Jest jakaś wielka studia, która nie wiem do czego służy i na sam widok miałam czarne myśli. Namiot, do którego Lilka się bała wejść;) i kilka rzuconych zabawek do piasku.  Z tyłu też trampolina, ale ze względu na deszcz nie korzystałyśmy.
Szkoda, że w tym miejscu nie ma jakiegoś ładu.
Żałuję również, że w samym lokalu nie ma mini kącika dla dzieci. Jest tam naprawdę dużo miejsca.Tak czy owak, warto wybrać się na smaczny obiad:)
Za dwa obiady, herbatę oraz lody zapłaciłam 70zł.

Plusy:
-menu dziecięce
-piaskownica
-przewijak
-duży taras
-parking

Minusy:
-wysokie ceny
-słabo zagospodarowana piaskownica
-brak kącika w lokalu

1 komentarz:

  1. 39 years old Account Coordinator Malissa Rand, hailing from Leduc enjoys watching movies like "Christmas Toy, The" and Shopping. Took a trip to Himeji-jo and drives a Mercedes-Benz 540K Special Roadster. przeczytaj ten post tutaj

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 KukMama , Blogger