sierpnia 26, 2018

Silverado city- miasto western blisko Poznania


 Kolejna propozycja na spędzenie niedzieli niekoniecznie w Poznaniu. Jedynie godzinę zajęło nam dotarcie do bardzo ciekawej wioski western. Silverado City mieści się w mieście Bożejewiczki k.Żnina, 40km od Gniezna,80km od Poznania. Jest to polskie miasto rodem z westernu, powstałe poprzez fascynację właścicieli Dzikim Zachodem. Teren liczy aż 7ha, więc jest co zwiedzać.
Wioska jest niezwykłą atrakcją dla dzieci. Możecie w niej zobaczyć m.in:
-Całoroczny saloon
-Domek Dr Quinn-biuro Sheriffa z więzieniem
-strzelnice, fort wojskowy
-stajnie
-sklep z pamiątkami

-punkty gastronomiczne
-dmuchane zamki i trampoliny

-miasteczko urwisów z mini domkami

-mini zoo


A nawet sztuczna krowa do dojenia:)
-arenę do pokazów

My trafiliśmy na VIII urodziny miasteczka, więc wszystkie atrakcje typu dmuchańce były darmowe. W pozostałe dni uiszcza się opłatę. Dodatkowo mogliśmy podziwiać pokazy jazdy kaskaderskiej czy napad na bank.
Dużym plusem wioski jest gastronomia. Jest kilka punktów, w których można coś zjeść. My zdecydowaliśmy się na żurek, rosół i pierogi z mięsem. Za trzy dania zapłaciliśmy 24zł:) I były bardzo smaczne!(szkoda, że takich cen nie ma w Poznaniu....:) )

Największą atrakcją dla Lilki były zwierzęta. W mini zoo podziwialiśmy kucyki, kozy, barany czy dziki. Po miasteczku chodziły konie, na które w każdym momencie można było wsiąść. Oczywiście to była atrakcja dla większych dzieci;)

W miasteczku spędziliśmy prawie 3h. 
Polecam wam to miejsce. Dzieci będą zachwycone. A i głodni nie wyjdziecie;)
Uwaga: lepiej jechać bez wózka. Wszędzie piach.
Dzieci do lat 3-bezpłatnie
Dorośli-16zł.


ZAUROLANDIA
Kolejnym punktem wartym obejrzenia po drodze jest Zaurolandia- Park Dinozaurów w Rogowie. Zaledwie 10minut autem od wioski western,nad brzegiem jeziora Rogowskiego, aż na 20ha podziwiać można 80 naturalnej wielkości dinozaurów. Dodatkowo na terenie parku jest wielki plac zabaw z dmuchanymi zamkami, karuzelami, kolejkami, a nawet basenem z rowerkami.Wejście dla dorosłych:20zł
Dzieci do lat 3-bezpłatnie
Uwaga: ciężko z wózkiem- droga przez piach!


OBIAD W GNIEŹNIE:


Na koniec wycieczki polecam wstąpić na obiad do Restauracji " Dziki dwór pod kaczką" w Gnieźnie. Będąc w tym mieście zawsze wstępujemy do tej restauracji. Pierwszym razem postanowiliśmy sprawdzić menu po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler. Od tamtej pory zakochaliśmy się w ich daniu popisowym.Połówka dzikiej kaczki z jabłkami, pyzami oraz buraczkami na ciepło za jedyne 38zł  skradnie serce każdemu.

Dla Lilki natomiast zamówiliśmy przekąskę ciepłą- placki ziemniaczane ze śmietaną. Cieniutkie, chrupiące placki były idealne.


Oczywiście nie napomknęłabym o lokalu , jakby nie był przystosowany dla dzieci. Znajdziecie tu nie tylko przewijak i krzesełka, ale również kącik dla dzieci i menu dziecięce.

Jest wszystko , czego potrzebuje rodzina z dzieckiem.
Za trzy dania, herbatę oraz wodę zapłaciliśmy 94zł.
Plusy:
-kącik dla dzieci
-menu dziecięce, przewijak
-wjazd dla wózków
-smaczne dania
-przystępne ceny

Mam nadzieję, że komuś pomogłam w wyborze miejsca na spędzenie weekendu:)

Polecam,
Kukmama


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger