marca 14, 2018

Olandia -miejsce na rodzinny weekend w Wielkopolsce



Olandia to ośrodek wypoczynkowy znajdujący się w miejscowości Prusim, oddalonej ok.70km od Poznania.
Sam ośrodek liczy aż 60 pokoi, plus dodatkowo posiada restaurację serwującą dania kuchni tradycyjnej. Poniższe zdjęcie przedstawia pokój 2 osobowy Młynarz zlokalizowany w Kamienniku.




W Olandii gościliśmy już dwa razy i za każdym razem jesteśmy bardzo zadowoleni.
Można by się zastanawiać, co można robić w takiej wsi? Otóż dużo drodzy Państwo:)
Szczególnie polecam wiosnę i lato, kiedy pogoda zachęca do spacerów wzdłuż jeziora. Z małym dzieckiem to miejsce to nie lada atrakcja.

Dużym atutem Olandii są zwierzęta. Można karmić konie i kozy, podziwiać gęsi czy pawie, czy spotkać biegające króliki. W lecie jeździć na rowerze, rozpalać ognisko, grać w tenisa,bilarda,mini golfa, opalać się na plaży czy jeździć na rowerkach wodnych .



Na posesji Olandii znajduje się również plac zabaw.
Bardzo dużym plusem jest restauracja działająca do godz.21. Dzięki temu nie trzeba organizować wyjazdu na obiad. Restauracja codziennie serwuje bardzo smaczne śniadania , a od godz.13 można zamawiać a la carte.



Dodatkowo przy restauracji znajduje się pokój zabaw- czyż to nie piękne?:)




My postanowiliśmy zamówić żurek ,sałatkę oraz danie dla dzieci- nuggetsy z frytkami.
Danie dla dzieci po raz kolejny mnie rozczarowało- panierka, sól, frytki smażone na głębokim oleju. Nie lubię takich dań, a co mówić podawać je małym dzieciom. Na prawdę nie rozumiem takich pomysłów. Ale cóż - z braku laku raz na ruski rok zamawiam.




Żurek był pyszny- podany tradycyjnie w chlebie, z kiełbaską i jajkiem- polecam!





Co do  sałatki z kurczakiem- choć samo mięso było smaczne, całość wydawała się za sucha. Zapewne to wina minimalnej ilości sosu.





Ceny niestety są dosyć wysokie jak na Prusim:) Trochę czułam się jak na poznańskim rynku, gdzie za zupę płacę 20zł. Cóż, chyba wiedzą , że w okolicy nic nie ma,więc chcąc nie chcąc jesteś zmuszony jeść tutaj:)
Warto zainteresować się aktualnościami Olandii. Już drugi raz trafiliśmy na weekend za pół ceny, więc za pokój ze śniadaniem zapłaciliśmy 150zł , zamiast 300zł. Polecam więc zapis na newsletter-a:)
Ogólne wrażenie po pobycie w Olandii jest bardzo pozytywne. Fajnie oderwać się od dużego miasta i spędzić czas na typowej wsi wśród zwierząt.
Polecam.
Moja ocena: 4/5
Plusy:
-blisko Poznania
-dużo zwierząt
-dużo atrakcji dla dzieci
-restauracja
-spa

Minusy:
-wysokie ceny w restauracji

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2016 KukMama , Blogger