marca 14, 2018

Olandia -miejsce na rodzinny weekend w WielkopolsceOlandia to ośrodek wypoczynkowy znajdujący się w miejscowości Prusim, oddalonej ok.70km od Poznania.
Sam ośrodek liczy aż 60 pokoi, plus dodatkowo posiada restaurację serwującą dania kuchni tradycyjnej. Poniższe zdjęcie przedstawia pokój 2 osobowy Młynarz zlokalizowany w Kamienniku.
W Olandii gościliśmy już dwa razy i za każdym razem jesteśmy bardzo zadowoleni.
Można by się zastanawiać, co można robić w takiej wsi? Otóż dużo drodzy Państwo:)
Szczególnie polecam wiosnę i lato, kiedy pogoda zachęca do spacerów wzdłuż jeziora. Z małym dzieckiem to miejsce to nie lada atrakcja.

Dużym atutem Olandii są zwierzęta. Można karmić konie i kozy, podziwiać gęsi czy pawie, czy spotkać biegające króliki. W lecie jeździć na rowerze, rozpalać ognisko, grać w tenisa,bilarda,mini golfa, opalać się na plaży czy jeździć na rowerkach wodnych .Na posesji Olandii znajduje się również plac zabaw.
Bardzo dużym plusem jest restauracja działająca do godz.21. Dzięki temu nie trzeba organizować wyjazdu na obiad. Restauracja codziennie serwuje bardzo smaczne śniadania , a od godz.13 można zamawiać a la carte.Dodatkowo przy restauracji znajduje się pokój zabaw- czyż to nie piękne?:)
My postanowiliśmy zamówić żurek ,sałatkę oraz danie dla dzieci- nuggetsy z frytkami.
Danie dla dzieci po raz kolejny mnie rozczarowało- panierka, sól, frytki smażone na głębokim oleju. Nie lubię takich dań, a co mówić podawać je małym dzieciom. Na prawdę nie rozumiem takich pomysłów. Ale cóż - z braku laku raz na ruski rok zamawiam.
Żurek był pyszny- podany tradycyjnie w chlebie, z kiełbaską i jajkiem- polecam!

Co do  sałatki z kurczakiem- choć samo mięso było smaczne, całość wydawała się za sucha. Zapewne to wina minimalnej ilości sosu.

Ceny niestety są dosyć wysokie jak na Prusim:) Trochę czułam się jak na poznańskim rynku, gdzie za zupę płacę 20zł. Cóż, chyba wiedzą , że w okolicy nic nie ma,więc chcąc nie chcąc jesteś zmuszony jeść tutaj:)
Warto zainteresować się aktualnościami Olandii. Już drugi raz trafiliśmy na weekend za pół ceny, więc za pokój ze śniadaniem zapłaciliśmy 150zł , zamiast 300zł. Polecam więc zapis na newsletter-a:)
Ogólne wrażenie po pobycie w Olandii jest bardzo pozytywne. Fajnie oderwać się od dużego miasta i spędzić czas na typowej wsi wśród zwierząt.
Polecam.
Moja ocena: 4/5
Plusy:
-blisko Poznania
-dużo zwierząt
-dużo atrakcji dla dzieci
-restauracja
-spa

Minusy:
-wysokie ceny w restauracji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger