lutego 26, 2018

Folwark Wąsowo-pyszny obiad z kącikiem dla dzieci


50km od Poznania znajduje się przez wiele osób na pewno kojarzony Folwark Wąsowo.
Ten okazały teren z ceglanymi budynkami umiejscowiony jest przy samym Pałacu Wąsowo. Ale dziś nie o nim. Dziś gwiazdą jest Folwark!
To urocze miejsce , a dokładnie budynek z niewinną nazwą "Źrebięciarnia" kryje pyszną restaurację z okazałym kącikiem dla dzieci. Ale zacznę od menu.
Postanowiliśmy zamówić dla Lilki pierogi z mięsem, w towarzystwie ogórków i buraczków. Nie uwierzycie, ale moje 17 miesięczne dziecko zjadło ich cały talerz. Wnioskuję więc, że były pyszne;)Ja postawiłam na pierś z kurczaka z warzywami i karmelizowanymi orzechami. Danie były baaardzo smaczne. Szczególnie ciekawym smakiem były orzechy, które moim zdaniem karmelizowane były w sosie słodko kwaśnym z chili. Coś pysznego i niespotykanego. Polecam!Drugim daniem była kaczka z pyzą . Kaczka również jest godna polecenia, chociaż moim numerem 1 pozostaje kaczka z 3 kolory ---> O niej CZYTAJ TU
Po obiedzie postanowiłam spróbować sernika. Tradycyjny sernik, bez żadnych polew i udziwnień był miłym zakończeniem wizyty w folwarku.


Kącik dla dzieci znajduje się na piętrze, co jest jedynym minusem, jaki zarejestrowałam w tej restauracji.  Nie ma również bramki przy schodach, co jest potencjalnie niebezpieczne dla dzieci.
Sam w sobie kącik jest super. Bujany fotelik, konik na biegunach, książki, kosze zabawek, kredki. Żyć, nie umierać;)


W kąciku była taka mała niespodzianka... W lokalu istnieje możliwość zakupu własnej produkcji buraczków i innych przetworów.
Restauracja jest zdecydowanie przeznaczona dla rodzin z dziećmi. W łazience znajduje się przewijak, a na sali są krzesełka do karmienia.


 

Za 3 dania główne, sernik, wodę oraz kawę zapłaciliśmy 100zł.
Polecam wszystkim to cudowne miejsce. My tu na pewno wrócimy !
Moja ocena: 5/5
Plusy:
-kącik dla dzieci
-niskie ceny
-otoczenie (koty, konie)
-smaczne dania
-przewijak, krzesełka do karmienia
-czysto

Minusy:
-kącik na piętrze-brak bramkiBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger