stycznia 04, 2018

Strefa Dziecka-Cafe Bajarka (Plac Zabaw) czy Leniwiec?Zapewne większość mam zna te dwa miejsca.
PLAC ZABAW POZNAŃ NIECZYNNE NA STAŁE
Cafe Bajarka- od jakiegoś czasu zmieniona nazwa na Plac Zabaw Poznań, mieści się przy ul. Plac Wolności 8 . Jest to miejsce pełne zabawek, książek, a nawet basenu z piłkami.Choć wszystkiego jest w bród, na szczęście nie przytłacza mnie ta ilość . Może to dzięki 3 salom, które mamy do dyspozycji.W kawiarni nie tylko mamy możliwość odpłatnej zabawy z dzieckiem, ale również co chwilę organizowane są przeróżne warsztaty. Najbardziej podoba mi się możliwość zakupu ciekawych książek, które ciężko znaleźć w zwykłych księgarniach. Dla mam chustujących jest też możliwość kupienia nosideł dla dzieci.Dodatkowo jest wiele zabawek edukacyjnych, które moim zdaniem powinny być w każdej bawialni dla dzieci.W Bajarce nie ma niestety zaplecza kulinarnego, gdzie moglibyśmy zjeść coś na ciepło. Można natomiast zjeść domowe ciastko i wypić kawę. Bo przecież to miejsce to nie tylko zabawki, ale też relaks dla zabieganej mamy!

A jak z tym Leniwcem?Leniwiec natomiast znajduje się przy ul. Na Murawie 8/1. Jest to w porównaniu do Bajarki kameralna kawiarnia, również specjalizująca się w organizacji warsztatów, urodzinek i innych imprez okolicznościowych.Podoba mi się w Leniwcu, że kawiarnia podzielona jest na 2 strefy- dla najmłodszych i część jadalna/warsztatowa. Osobom, które przyszły coś zjeść , nie będą przeszkadzały biegające brzdące.
Leniwiec jest również restauracją. Możemy znaleźć tam kremy lub pierogi.(Polecam pierogi z cielęciną!-5 sztuk-14zł) Dodatkowo oczywiście wybór ciast , kaw i herbat .


Może nie powinnam porównywać tych dwóch miejsc, bo wydaję mi się , że każda ma inny target, ale jak wiecie, lubię jeść;) .  Jak już wybieram się na drugi koniec miasta, albo po prostu jadę do centrum, to lubię spróbować czegoś nowego. Notabene, Lilka również czegoś się domaga, więc wyjście do miejsca, które oferuje tylko słodycze nie wchodzi w grę.
Niemniej jednak , obydwa miejsca są godne polecenia. Który wam bardziej pasuje, sami wybierzcie;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger