stycznia 07, 2018

Pora Dnia- pyszne miejsce z kącikiem dla dzieci


Tak, mogę to powiedzieć: Poznań to miasto przyjazne mamom:) A wszystko dzięki tak cudownym miejscom jakim jest Pora Dnia, przy ul. Różanej 15/1
Ta klimatyczna knajpka zaskoczyła mnie pod każdym względem.

Zacznę od najważniejszego: kącik dla dzieci oferuje wiele gier(głównie dla dzieci starszych), ale również samochody, kredki, tablicę do pisania, misie, figurki zwierząt oraz ciepłe koce, które można rozłożyć na zimnej podłodze. Dodatkowo zaoferowano nam mate dla dzieci.


Sam wystrój kawiarni robi wrażenie. Wszystko ze sobą idealnie współgra, a wielką atrakcją dla mojej córki były zawieszone huśtawki przy oknie.


 

Pora dnia oferuje nie tylko słodkości, ale także śniadania. Choć tym razem byliśmy po południu, na pewno kiedyś wstąpimy na śniadanie.
Dziś postawiliśmy na zimową herbatę z syropem imbirowym i pomarańczą oraz ciasta:

Stracciatella :


Pyszne, mocno czekoladowe ciasto z kawałkami czekolady skradło nasze serca.  Ja dodatkowo zdecydowałam się na wegankę:

 
Weganka to ciasto bez cukru, laktozy , generalnie bez niczego😆   To ciasto , które zjeść trzeba!
Na owsianym spodzie, z masą orzechową z dodatkiem ksylitolu i żurawiny. I jeśli ktoś myśli, że ciasto bez cukru to nie ciasto, to zajrzyjcie do Pory Dnia! Poezja!

Nie tylko smak ciast i kącik zaskoczył mnie w tym miejscu. Pora dnia to również przystępne ceny i wieeeelkie porcje. Takich porcji nie dostałam nigdy w żadnej kawiarni w Poznaniu.
Za dwa ciasta oraz dwie solidne herbaty zapłaciliśmy 42zł (12zł ciasto, 9 zł herbata).

Ale żeby nie było za słodko, jest też parę minusów.
Kącik dla dzieci zlokalizowany jest na schodach. I choć wygląda świetnie, niestety jest trochę niebezpieczny dla tak małych dzieci jak Lilia. Również lokalizacja przy drzwiach wejściowych może być problemem w zimie(przy każdym otwieraniu drzwi, dziecko może się przeziębić).Tak czy inaczej, polecam wszystkim to miejsce!
Moja ocena: 5- /5

Plusy:
-pyszne ciasta
-kącik dla dzieci
-wiele zabawek
-czysto
-przystępne ceny
-przemiła obsługa

Minusy:
-ciężki wjazd dla wózków
-brak przewijaka
-kącik na schodach i przy drzwiach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger