stycznia 12, 2018

Francuski łącznik- kawiarnia przyjazna dzieciomWiększość mieszkańców Piątkowa wie, że dzielnica słynie z braku kawiarni;)
Jest jednak parę miejsc, które warto odwiedzić między innymi ze względu na....mini kącik dla dzieci:D
Ostatnio całkiem przypadkowo trafiłam do znanej kawiarni Francuski łącznik przy ul. Słowiańskiej 50.
Kawiarni w Poznaniu jest aż cztery. To fajne, klimatyczne miejsca głównie z tartami wytrawnymi i na słodko. Ja jednak zdecydowałam się na beza dacquoise :

 
Ciasto było tak duże, że zjadłam jedynie połowę i czułam się jak po sytym obiedzie. Pyszne, słodkie i z kawałkami orzechów- warto spróbować. Choć osobiście bardziej przepadam za klasyczną bezą, to chętnie zjadłam również dakłas wg łącznika.

Dużym plusem kawiarni okazał się pomysł na ciasto bezglutenowe/bez cukru na bazie ksylitolu. To czekoladowe ciasto mogłam podać mojej córce, która nie je cukru.Chociaż jestem glutenowa, zazwyczaj ciężko mi stwierdzić czy dane ciasto ma ten gluten czy nie. I o to właśnie chodzi. Aby ciasto smakowało jak ciasto- nawet jeśli brak mu cukru czy glutenu. Tak też było z tą słodkością.

Dużym zaskoczeniem był mini kącik dla dzieci, którego się w ogóle nie spodziewałam. Był skromny, ale 40min z Lilką bawiłam się świetnie;) Były kartki do rysowania, dużo kredek, karty z kotkiem do zgadywania oraz fotelik do karmienia z maskotką. Tyle wystarczy, by spokojnie wypić kawę i zjeść dobre ciastko.


Za dwa ciasta oraz cappucino zapłaciłam 33zł.
Polecam!
Moja ocena: 5/5

Plusy:

-duży wybór tart i ciast
-możliwość zabrania na wynos
-mini kącik dla dzieci
-wejście dla wózków

Minusy:-brak przewijaka

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger