listopada 06, 2017

Cukiernia Parle Patisserie- nowe miejsce przyjazne dzieciom


Wiele złych opinii słyszałam na temat tego miejsca: przerost formy  nad treścią, brzydko wykończone ciasta, suche bułki itp itd.
Wybierając się do Parle, mieszczącego się przy ul. Grunwaldzkiej 33C,postanowiłam spróbować chociaż jednej słodkości, ale jak tylko weszłam- zaniemówiłam.
Nie tylko widok ciast powalił mnie na kolana, ale również...kącik dla dzieci! Tak!Byłam w szoku, bo w ogóle nie spodziewałam się,że w takim miejscu pomyślą o najmniejszych.
Odwiedzając Parle w niedzielny wieczór, domyślałam się, że ciężko będzie z miejscem w tak designerskim lokalu. Na nasze szczęście trafiliśmy na jeden wolny stolik tuż przy kąciku zabaw;)
Postanowiłam zamówić orzechowe ciasto ze zdjęcia powyżej, malinowy deser na bazie jogurtu  oraz makaronik.


I wiecie co?Wszystko było pyszne. Nie jest to przerost formy, bo ciasta są pięknie wykończone, ale również bardzo smaczne. Ciasto orzechowe nie było zbyt słodkie, a różowa malina okazała się orzeźwiającym deserkiem.
Bałam się makaroniku, który często jest suchy i bez smaku, ale również mnie zaskoczył. Był pięknie wykończony, mokry i słodki. Zjadłam jeden i błagalnym wzrokiem patrzyłam na więcej...
Do tych słodkości zamówiłam lemoniadę cytrynową z miętą.
W sumie zapłaciłam ok 45zł.
Nie powiem złego słowa o jakości deserów, naprawdę nie mam się czego czepić.
Super pomysłem jest kącik dla dzieci, ale w tej kwestii mam jedno "ale"..

 

Sam w sobie pomysł jest świetny: mini zjeżdżalnia, dywan, książki..
Jednak wszystko z myślą o starszych dzieciach. Jest bardzo mało zabawek i głównie dla chłopców..Wszystkie książki o samochodach, samochodziki z torami..
Mam jednak nadzieję, że jest to spowodowane efektem nowości, a zabawki z czasem jakieś dojdą.
Nie zrozumcie mnie źle, jestem przeciwniczką graciarni i kurzu- ale tu po prostu prawie nic nie ma. Zresztą, widać na zdjęciu.
Nie mniej jednak, lokal mnie oczarował. Obsługa jest uśmiechnięta, co chwilę donoszą nowe słodkości. W menu znajdziemy również śniadania i dania obiadowe. Jest w czym wybierać. Na pewno tu wrócę . Proszę jedynie o zaopatrzenie kącika:) 

1 komentarz:

  1. 48 year-old Administrative Assistant IV Janaye Brosh, hailing from Woodstock enjoys watching movies like Donovan's Echo and Sand art. Took a trip to Abbey Church of Saint-Savin sur Gartempe and drives a Ferrari 275 GTB Alloy. dowiedziec sie wiecej

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 KukMama , Blogger