sierpnia 28, 2017

Trattoria Vicolo na Grunwaldzie-uwielbiam!


Nie od dziś wiadomo, że włoską kuchnię cenię najbardziej. Uwielbiam te proste makarony, cieniutkie pizze czy po prostu antipasti. Niemniej jednak uważam, że klimat włoskiej knajpy w Polsce jest również bardzo ważny co menu.
Tak więc przypadkowo trafiliśmy do Trattoria Vicolo na nowym osiedlu przy ul. Marcelińskiej 96c/221 na Grunwaldzie.
Z racji ładnej pogody, postanowiliśmy usiąść na ogródku przynależącym do restauracji.


Wiecie zapewne, że cykanie pięknych fot z dzieckiem na ramieniu jest utrudnione, a więc w dzisiejszym poście niestety nie mam drugiego dania głównego ani cudownie wyglądających ciast, które można było podziwiać na ladzie:(
W trattori możecie zamówić pizze jak i makarony, antipasti jak i dużo słodkości. Serwują również alkohole, w tym limoncello:)
Postanowiliśmy spróbować polędwiczek zawijanych w speck-u na sałacie oraz tradycyjnego bolognese. Dania te znajdowały na na tablicy w menu dnia.
Dodatkowo zamówiliśmy domową lemoniadę - i tu zaskoczenie- w końcu lemoniada kosztuje 6 zł, a nie jak w większości restauracji 10-12zl (!!!).Mięso było bardzo smaczne, delikatne. Do tego stopnia, że zjadła je również moja bezzębna córka:D
Danie jest dość spore i zdecydowanie się nim najadłam.
Bolognese było również pyszne. Nie za tłuste, w dobrym sosie pomidorowym, z dużą ilością mięsa.Dodatkowo dostaliśmy Focaccie ( idealne by faccio scarpetta;) .
Największym miłym zaskoczeniem było włoskie radio w tle. Tak!Taka mała rzecz,a tak dużo zmienia. Od razu poczułam się bliżej Włoch;)
Za dwa dania i dwie lemoniady zapłaciliśmy 62zł.

Reasumując:

Plusy:
-włoska muzyka w tle
-klimatyczny lokal
-dobre ceny
-duży wybór
-krzesełko dla dzieci
-ogródek
-dobry wjazd dla wózków
-piękna strona internetowa
-konto na instagramie;)

Minusy:

-brak przewijaka w toalecie

Moja ocena : 5-/5 (minus za przewijak-akurat miałam problem....)
Polecam!!!

1 komentarz:

  1. 22 year-old Executive Secretary Alessandro Breeze, hailing from Maple Ridge enjoys watching movies like Parasite and Gaming. Took a trip to Belovezhskaya Pushcha / Bialowieza Forest and drives a Horch 853A Special Roadster. dlaczego nie sprawdzic tutaj

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 KukMama , Blogger