czerwca 28, 2017

Ojami- Zestawy do gotowania na wynos- Co o tym sądzę?


Ostatnio miałam możliwość spróbowania gotowego jedzenia na wynos Ojami.
Już wcześniej słyszałam o tej firmie,między innymi widząc trenerkę z Be Fit Mom Olgę, która nie raz się tym zajadała. Dla nieznających tej firmy podpowiem, na czym to polega. Zamawiamy gotowe pudełko( dla dwóch osób), w którym znajdują się już pokrojone, umyte i przygotowane produkty do gotowania plus instrukcja co i jak gotować. W tamtym czasie stwierdziłam,że jest to opcja dla osób albo leniwych, albo zapracowanych do tego stopnia, że nie mają czasu wyjść z domu, albo bez pomysłu na obiad.
Jak bardzo się myliłam!
Tak się złożyło, że w dniu dowozu moje dziecko dostało mocnej gorączki. Nie byłam w stanie nic zrobić, nic zjeść, więc danie włożyłam do lodówki i o nim zapomniałam.
Następnego dnia, gdy sytuacja się w miarę ustabilizowała, ja dalej nigdzie nie wychodziłam z domu.I wtedy tak bardzo cieszyłam się, że danie to ma datę ważności i nie muszę myśleć o kolacji .Już na wstępie pierwszy plus.
Z menu Ojami ,które na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć krótkie, zamówiłam Stir Fry z kurczakiem,warzywami i makaronem Chow Mein.


Bardzo lubię Stir Fry, jadłam nie raz i sama próbuje robić więc zdecydowałam się ocenić danie, które znam.
Przygotowanie jest bardzo szybkie.

Wystarczy patelnia Wok , wrzucamy wszystko wg wskazówek na opakowaniu i po 15 minutach danie ląduje na talerzach.
I tu było wielkie zaskoczenie- Jakie to jest smaczne! Kurczak jest świetnie przyprawiony, danie jest delikatnie ostre ale nie powodujące skrętu twarzy:) Mój mąż, największy krytyk kulinarny jakiego znam, również był zachwycony- a to jest coś;)
I teraz sama mogę powiedzieć- dla kogo tak naprawdę jest ta opcja? Nie będę ukrywać- ja sama dużo gotuję, lubię coś nowego wymyślać albo korzystać z nowych przepisów. Przede wszystkim lubię to. Czy rzeczywiście to jest opcja dla leniwych?Absolutnie nie! Moja historia pokazała, jak bardzo przydało mi się to pudełko. Właśnie w takich sytuacjach losowych!
Co z tą ceną? 35zł to w restauracji to danie dla jednej osoby. Tu  mamy dwie porcję. Wiem wiem..Musisz to ugotować. Ale możesz zrobić to dziś, jutro albo pojutrze. Coś za coś;)
Reasumując,

Plusy:
-cena
-szybkość przygotowania
-termin ważności
-dostawa do domu

Minusy:
-
krótkie menu-dosyć mały wybór

Duże porcje-duży plus!
Moja ocena:5/5!
Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger