czerwca 22, 2017

3 kapary -czy warto?


Każdy wie, że uwielbiam kuchnie włoską. I choć w mojej okolicy nie ma niestety dużo restauracji włoskich (ani żadnych;/) to chętna jestem pokonać więcej km ,żeby tylko zjeść coś dobrego.
Tak też trafiłam już po raz drugi do restauracji 3 kapary przy ul.Jarochowskiego 8. (Niedaleko City Parku).
Lokal jest mały. Na powyższym zdjęciu widać cały. Tak.Cały:)  Ale jak możecie zauważyć, ma też swój klimat. Mała kuchnia imitująca kuchnię domową powoduje,że naprawdę czuję się swojsko.
Zamówiliśmy pizze piccante z pikantnym salami i papryczkami peperoncino.


Ciasto było cienkie i chrupiące. Aktualnie nie jadam tak ostrych pizz ze względu na karmienie, ale 2 gryzy starczyły, by ocenić pizze znakomicie. Jest bardzo dobra, aczkolwiek nie tak cienka jak w BuffBus Pizza Truck na ul.Kościelnej. Ale to już kwestia gustu. Uważam jednak, że dwie są genialne:)


Ja natomiast zdecydowałam się na makaron asparagi-makaron tagliatelle  ze szparagami, pomidorkami i parmezanem. Na pierwsze wrażenie wydaje się, że porcja jest bardzo mała. Ale jak zawsze- jem oczami. Zjadłam całe ze smakiem i byłam pełna. Dla mężczyzn myślę jednak, że potrzebują przystawki:)
Makaron co najważniejsze nie był suchy! Jak już pisałam,nienawidzę suchego makaronu! A że szparagi w modzie, ser i bazylię ubóstwiam to zjadłam migiem:)
Aha i jeszcze jeden plus. Makaron jest sprowadzany z Włoch. I to mi sie podoba!Nie każda knajpa włoska musi robić własny makaron! Widocznie specjalizuje się w pizzy i  nie chcą na siłę jeszcze klecić makaronu.Brawo dla kucharza!
Z obiadu wyszliśmy bardzo zadowoleni. Za obiad i dwa napoje zapłaciliśmy 58zł.
Jak wygląda wypad z dzieckiem?Hmm..To już niestety nie jest tak kolorowo.
Już wejście zniechęca do wjazdu z wózkiem. Strome schody i mało miejsca na wózek. Plus-Pani kelnerka znalazła nam miejsce na ten wóz;)
Tak jak pisałam- dosyć ciasno. Jeśli dziecko już chodzi, to chyba będzie ciężko zjeść spokojnie;) Ale zależy od dziecka oczywiście. Minusem jest również brak kącik dla dzieci(choć przy tym metrażu to uzasadnione..).I ostatnia już uwaga- do łazienki trzeba trochę przejść. Niestety trzeba wyjść z bramy i dalej dalej...Nie wytłumaczę, bo w ostateczności nie dotarłam..
Osobiście na pewno tam wrócimy właśnie dla pysznej kuchni!
Moja ocena:4
Plusy:
-Blisko parku
-Cena adekwatna do jakości
-Miła obsługa
-Pyszne dania

Minusy:
-brak toalety w pobliżu
-cięzkie wejście dla wózka
-brak kącika dla dzieci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger