maja 07, 2017

Wolin- czy warto zajrzeć do Ka Lá Fior?


Od dawna w Wolinie brakowało dobrej restauracji. Przepraszam, brakowało jakiejkolwiek restauracji. Niestety w samym mieście nie było NIC przyzwoitego aż do teraz...
Restauracja Ka lá Fior mieści się przy ul.Sienkiewicza 27. Już samo wejście zachęca do odwiedzenia- schludnie,czysto no i cukierki na wejściu:)

Na przystawkę zamówiłam krem ze szparagów. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to ciekawe podanie zupy- w kubku. Ciekawie, ekstrawagancko,fajnie!
Zupa była bardzo smaczna. Prosta, ale smaczna. Głównym składnikiem był biały szparag, w zupie zaś mogłam spotkać również kawałki zielonych szparagów.

Drugie danie było dla mnie dość niepewne. Zamówiłam polędwiczki wieprzowe w panierce ze szparagami oraz pieczonymi ziemniakami. Bałam się tego dania, bo nie ukrywam,że nie przepadam za wszelkiego rodzaju panierkami. Ale tu po raz kolejny  było zaskoczenie- nie dość,że pięknie podane, to również bardzo dobre. Panierka nie była tłusta, ani ciężka. Polędwiczka delikatna, szparagi idealne...Nie pasował mi jedynie groszek ,którego po prostu nie lubię.
Drugim daniem jakie zamówiliśmy był antrykot wołowy z ziemniakami,sałatką i sosem barbecue. To danie jest zdecydowanie dla facetów;) Mięso dobrze wypieczone i co najważniejsze- nie było zbyt tłuste. Jak wiemy, często antrykot ma tyle tłuszczu, że ciężko znaleźć mięso.
Sos moim zdaniem bardziej przypominał sos pomidorowy, ale dla nas akurat to lepiej- zdecydowanie wolimy takie smaki. Całą potrawę orzeźwiła świeża sałata.

Reasumując, nowa restauracja Ka la Fior jest Wolińskim Hitem:) Jest pysznie, czysto i przyjemnie. Co do cen..cóż..Wolińskie one nie są. Za tą ucztę zapłaciliśmy ok.100 zł, co zazwyczaj zdarza nam się w Poznaniu. Ale tym razem naprawdę warto!Polecam

Moja ocena 5/5!

Plusy:
-Szybka obsługa
-krzesełko i zabawki dla dzieci
-cukierki przy wejściu
-czysto
-baaardzo smacznie


Minusy:
-brak przewijaka
-mogą być ceny
-może nie być miejsc w weekend
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 KukMama , Blogger